אודות הפנימייה

להעצים את הדור הבא!

בית הספר הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו, הינו בית ספר ימי תיכוני המכשיר בנים ובנות למצוינות ולתפקידי פיקוד ומנהיגות.

 

בבית הספר משתמשים בים ובהתנסות בפיקוד כאמצעים חינוכיים ומציבים בפני התלמידים אתגרים בלתי שגרתיים ורבי עניין התורמים לעיצוב אישיותם ולפיתוח יכולותיהם, מנחילים להם תכונות וכישורים כמו עזרה הדדית ועבודת צוות, תפעול וניהול חיים על ספינה ועבודה תחת לחץ.

התלמידים לומדים בתנאי פנימייה, שאורחות החיים בה מכוונים לטיפוח תכונות האופי ודפוסי ההתנהגות להם ידרשו בבואם להנהיג אחרים. שילוב זה מייחד את בית הספר משאר בתי הספר ברחבי הארץ. לבית הספר לקציני ים עכו קשר הדוק עם חיל הים.

 

בפנימייה לומדים כ- 340 תלמידים ותלמידות מכיתה ט' ועד כתה י"ב הנחלקים לארבע מחלקות א'-ד'. עם סיום כיתה י"ב, בוגרים העומדים בקריטריונים יכולים לבחור להמשיך בלימודים בכיתות י"ג – י"ד לתואר הנדסאי.

 

בפנימייה קיימים ארבעה מבנים הנקראים מחלקות, כך גם נחלקים הקדטים לארבע שכבות גיל כאשר בכל מחלקה צוות המורכב מרכז, שני מדריכים, אם בית, עו"ס, וחייל/ת מחיל הים, בבית הספר ישנה אחות ורופא במהלך היום.

בפנימייה פועלת תכנית חינוכית ערכית עשירה לפי מחלקות ושכבות גיל וכן מערך שלם ומגוון של חוגים, פעילויות חברתיות וימיות, שבתות פעילות, טיולים בנחלים בטבע ומסעות ברחבי הארץ. כמו כן פועל מרכז למידה הפתוח מדי יום בשעות אחר הצהריים ובו מתקיימים קורסי העשרה.

 

אלה מפתחים בכל קדט (פרח קצונה) תכונות וערכים כמו, מצוינות ומקצועיות, מנהיגות, דבקות במשימה, משמעת ואחריות, אהבת הים והארץ, חברות ואהבת האדם.

 

מטרת החינוך בבית הספר היא הכנת הקדטים לחייהם הבוגרים, כחיילים ואזרחים טובים. אנו עושים זאת, על ידי פיתוח חשיבה עצמאית, רכישת כישורים אקדמיים ופרקטיים, הנחלת ערכים חברתיים ולאומיים והכשרה לקצונה ולתפקידים משמעותיים עם מוכוונות לחיל הים.

 

במחלקת ההדרכה קיים צוות ותיק ומנוסה של מדריכים אקדמאים ולצדו מערך מקצועי תומך של עובדים סוציאליים.

תפקידנו, אנשי החינוך הוא לשקוד על מיצוי הפוטנציאל הטמון בכל קדטית וקדט באופן אישי. החינוך למנהיגות אמנם נגזר מניהול עצמי של הקדטים, אולם חלק חשוב מניהול זה הינו הצבת גבולות ברורים וקווים אדומים, אשר מוסכמים הן בקרב הסגל והן בקרב הקדטים.

 

אנו מקפידים לשמור על קשר שוטף עם משפחתו של הקדט, באמצעות שיחות טלפוניות, ביקור בית בביתו של כל אחד מהם ומפגש בשלושת ימי ההורים המתקיימים במהלך השנה.

 

אנו מאמינים באמרה כי, אין מקום יותר טוב מכאן ואין זמן יותר טוב מעכשיו. הורה המעוניין להקנות לילדיו את החינוך והערכים הללו, זה המקום והזמן הטוב ביותר לעשות זאת.

דילוג לתוכן