מגמת אלקטרוניקה

מטרות המגמה

מגמת הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים של ביה"ס הימי לפיקוד ומנהיגות קציני ים עכו מכשירה את תלמידיה במגוון נושאים בתחום הנדסת חשמל, אלקטרוניקה ומחשבים.אלקטרוניקה היא ענף טכנולוגי ומדעי, המוביל את המהפכה הטכנולוגית בעולם המודרני ובתעשיית ההייטק. ההתקדמות במחקר ובפיתוח של תחום זה נמשכת בארץ ובעולם והצורך בכוח אדם מיומן, מקצועי ובעל יכולת פיתוח ויצירתיות עושים את האלקטרוניקה למקצוע מבוקש מאוד.

תנאי קבלה

למגמה מתקבלים בנים ובנות, מסיימי כיתה ט', שציוניהם במתימטיקה ובפיסקה 70 ומעלה וראייתם תקינה (ללא עיוורון צבעים).
תעודת בגרות מלאה פלוס

 

כל תלמידי המגמה ניגשים לבחינת בגרות מלאה, הכוללת בנוסף למקצועות הבגרות הרגילים את מקצועות המגמה בשיעור 15 יחידות לימוד. מקצועות המגמה מקובצים בשלושה אשכולות:

 

מקצוע חובה – פיסיקה ברמה של 3- 5 יחידות לימוד.

 

מקצוע מוביל – מבוא להנדסת אלקטרוניקה, הכולל את המקצועות: תורת החשמל, אלקטרוניקה תקבילית וספרתית, מערכות ספרתיות ומבוא להנדסת מחשבים (כולל שפת מיקרו ושפת C).

 

מקצוע התמחות – מערכות אלקטרוניות: תקשורת נתונים, תקשורת חזותית, מערכות תקשורת מתקדמות.

 

התלמיד לומד תחילה את אבני היסוד של האלקטרוניקה והמחשבים, המקנים לו רקע מדעי וטכנולוגי ללימודי התמחות.

 

הלימודים במגמה מתמקדים הן בצד העיוני והן בצד המעשי. במעבדה מיישמים התלמידים את הידע התיאורטי הנרכש בכיתה, לומדים להכיר רכיבים אלקטרוניים ולהשתמש במכשירי בדיקה ומדידה.

תלמידי המגמה יתנסו בבניית פרויקטון החל משלב התכנון והבנייה דרך איתור תקלות ועד הפעלתו כמוצר מוגמר. מטלות אלה עושות את הלימוד במגמה לחוויה ומוסיפות עניין והנאה.
בסיום לימודי התיכון זכאי תלמיד העומד בכל הבחינות לתעודת בגרות טכנולוגית.

 

בונוסים לציוני הבגרות

 

את המקצוע המוביל ואת מקצוע ההתמחות לומדים ברמה של 5 יח"ל. מקצועות אלה מזכים את התלמיד בבונוס בזמן קבלתו ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה (אוניברסיטה, טכניון) ובתנאי שהשיג בהם ציון 60 ומעלה. המשמעות המעשית היא שיפור ניכר של ממוצע ציוני הבגרות ונתוני הקבלה למוסדות להשכלה גבוהה.

 

דיפלומת הנדסאי אלקטרוניקה

 

בתום לימודי התיכון ממשיכים התלמידים את לימודיהם במכללה שבבית ספרנו. מסיימי כיתה י"ד מקבלים דיפלומת הנדסאי אלקטרוניקה, בתנאי שניגשו לכל הבחינות ועמדו בהן בהצלחה. תלמידי י"ג–י"ד מקבלים דחיית שירות מהצבא ונכללים במסגרת העתודה הטכנולוגית של צה"ל. הלימודים בכיתה י"ד מותנים בהתחייבות לשירות קבע למשך שנתיים.

 

המשך לימודים לתואר ראשון

 

מסיימי כיתה י"ד, המצטיינים בלימודיהם ובעלי נתוני קצונה לצה"ל, יכולים להמשיך וללמוד לתואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה ומחשבים עוד לפני השירות הצבאי. הלימודים נערכים בחמש מכללות ברחבי הארץ (ירושלים, ת"א, כרמיאל, באר-שבע, אריאל) ואליהן מתקבלים לאחר בחינות כניסה ודחיית שירות נוספת משלטונות הצבא. שכר הלימוד ממומן במלואו על ידי הצבא וכרוך בהתחייבות לשירות קבע. משך הלימודים לקבלת התואר שנתיים וחצי. את ההשלמה לתואר מהנדס אלקטרוניקה ניתן לבצע גם אחרי השרות הצבאי.

מאתגר, מעניין ומבטיח

הלימודים במגמה מהווים אתגר לתלמיד, מעניקים לו ידע והבנה בעולם הטכנולוגי בו אנו נמצאים ומעמידים אותו בנקודת זינוק טובה יותר בסיום לימודיו.בוגרי המגמה משתלבים בהצלחה בחיל הים ובחילות האחרים בצה"ל בתפקידים בעלי ענין ואפשרויות קידום מגוונות.רכישת הניסיון בצה"ל מקנה לתלמידינו השתלבות מוצלחת באחד המקצועות המבטיחים והנדרשים ביותר בשוק העבודה.

דילוג לתוכן