שיתופי פעולה

בית ספר לקציני ים בעכו, משמש כתשתית ומוקד ידע של מדינת ישראל להכשרת בוגריו לתפקידים פיקודיים בים. כישורים אלו ישמשו את הבוגרים גם בתפקידי ניהול בכירים בצי הסוחר הישראלי, כמו גם בתשתיות ימיות אסטרטגיות החיוניות לביטחון ישראל וחוסנה.

 

למרות התלות המוחלטת של ישראל בסחר הימי המהווה כ 99% בנפח המסחר (יבוא ויצוא), כיום רק 35 אוניות רשומות במרשם הישראלי, אך רק כ 10% מהתקנים מאוישים על ידי ישראלים. כלומר, בפועל קיים מחסור של כ 250 קצינים בצי הסוחר, מחסור הצפוי להחריף בעתיד הקרוב. גם בעולם צפוי מחסור עולמי של 85.000 קצינים תוך חמש שנים מהיום, לצד תפקידים נוספים בענף.

 

בבית הספר לקציני ים עכו, אנחנו מכשירים את בוגרינו לתפקידים אלו ותפקידים נוספים, הודות לשיתוף פעולה ארוך שנים לא רק עם חיל הים, אלא גם עם חברות הספנות המובילות, רשות הנמלים ובתי ספר בינלאומיים.

 

במסגרת שיתוף הפעולה, הקדטים מתנסים עוד בזמן הלימודים בעבודה בשכר בחברות הללו, תוך רכישת המיומנויות החשובות לעבודה בתחום.
כך לדוגמה, בסיום הלימודים במגמות השונות (תלוי מגמה), הבוגרים יוכלו להשתבץ בחיל הים בתפקידי מפתח (כולל מסגרת הנדסאים), זאת לצד תעודה בינלאומית STCW שתאפשר להם לעבוד בנמלי אשדוד, חיפה וחדרה ובכל נמל בעולם.

 

בנוסף, חלק מכיתות עובדות בשיתוף פעולה עם תיכון האקדמיה הימית באמסטרדם וכן עם ביה"ס להכשרה ימית, האקדמיה הימית בעיר ורנה בבולגריה.

דילוג לתוכן